BEKO TV | USB ile Televizyon Yazılımı Güncelleme

2012 yılında almış olduğum Beko B40-LEG-6B LED TV televizyonun yazılımını güncellemek istedim. Televizyonu İnternet ağına bağladım ve kendi ayarlarından İnternet üzerinden güncellemeye çalıştığım zaman Televizyon yazılım versiyonu olarak TPGRMR.-.-.-.-.V04.020.00 versiyonunu gösteriyordu.

Update yapmak istediğimde 09-03-2015 tarihinde çıkmış olan TPGRMR.-.-.-.-.V05.016.00 versiyon var güncellemek ister misiniz sorusunu soruyor. Tamam deyip yazılımı bir güzel indiriyor televizyona ancak %100 olduktan sonra, Yazılım güncellenemedi. Sistem hatası var gibi bir hata veriyor.

Bende İnternet üzerinden versiyon dosyasını indirerek USB üzerinden kurulum gerçekleştirdim. 1,5 saat sürdü 🙂

Siz 5 Dakikada bu işlemi yapmak istiyorsanız yazının devamını okumanızı öneririm 🙂

Öncelikle USB’nin FAT32 biçimlendirilmiş olması gerekiyor.

2015 versiyon yazılım olduğu için 2020 yılında Televizyon Yazılımını güncellemek isterseniz aşağıda yer alan adımları izleyin 🙂

Şimdi yaptığım işlemleri sırasıyla anlatıyorum.

 1. USB Flash Diskinizi öncelikle FAT32 olarak biçimlendirin. Bu çok önemli güncelleyemeyi başlatamazsınız. O yüzden kırmızı ile belirttim.
 2. BEKO’nun Web sitesinden indirdiğiniz sıkıştırılmış dosyayı bilgisayarınıza taktığınız USB belleğin ana Dizinine açınız. USB belleğinizin içerisinde “Target” isimli bir klasörün oluştuğunu göreceksiniz.
 3. USB belleği TV’ye takınız ve güç kablosunu prizden çekiniz.
 4. TV’nin yan tarafında bulunan tuş takımı üzerinde “P+” tuşuna basınız.
 5. “P+” tuşu basılı iken güç kablosunu fişe takınız.
 6. Yazılım güncelleme başlayıncaya kadar P+ tuşuna basılı tutunuz. Aşağıdaki menü ekrana çıkacaktır.
 7. Yazılım yükleme işlem bitene kadar TV’nizin elektrik bağlantısını kesmeyiniz veya TV’nizi kapatmayınız.

Bu kadar 🙂

İyi Seyirler.

20 YORUMLAR

 1. Merhaba serkan bey aynı TV bendede var internerte baglanamadigim için benimde guncellemem gerekiyormuş evimde bilgisayar yok ki olsa bile ben hiç anlamam yapamam yani bnm ne yapmam gerekiyor evinde bilgisayar olan ve anlayan bı arkadaş bulsam yaptırabilir miyim?

 2. Hocam, ben usb yi fat32 yaptım dediklerinizin hepsini yaptım güncelleme de yarıda kaldı neden olabilir cevaplayabilirmisiniz lütfen. teşekkür ederim.

 3. merhaba
  beko tv yazılım güncellemesi için yazdıklarınızı harfiyen denedim
  fat32 olarak biçimlendirdiğim flash bellege target dosyası ve boot dosyaları dizinde olacak şekilde kopyaladım.
  usb belleği taktım tv fişini çektim
  p+ tuşuna basılı iken fişi taktım ama usbden başlamadı kanal açıldı.
  Başka bi öneriniz Varmı???

 4. Merhaba Serkan Bey güncelleme yaparken çok uzun sürdü diye fişini çektim tekrardan televizyonu açmak istedim ekran karardı tv nin ışığı yanıp sönüyor görüntü yok bu durumda ne yapmak gerekir tekrarmı güncelleme yapsam. USB Fat32 yapmadım sorun yaşadıktan sonra sizin tavsiyelerinizi okudum. Saatlermi sürer bu işlem 2 saate yakın sürede yarısına bile gelmemişti

 5. İyi akşamlar
  Netflix yüklememiz mümkün mü?
  Ben bu versiyonu sizin verdiğiniz yöntemle yükledim. Versiyon 016 yüklendi ama menüde bşr fark göremedim. Yapmam gereken başka bir şey var mı? Fabrika ayarlarına dönmek gibi. Teşekkürler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz